Dramat na pokładzie. Śmiertelne turbulencje w locie z Londynu do Singapuru

Lot z Londynu do Singapuru zakończył się tragedią, gdy samolot Boeing 777 linii Singapore Airlines napotkał bardzo silne turbulencje, zmuszając maszynę do awaryjnego lądowania w Bangkoku.

W wyniku tego incydentu jedna osoba zginęła, a ponad 30 zostało rannych.

Niespodziewane Turbulencje

Na pokładzie samolotu znajdowało się 211 pasażerów oraz 18 członków załogi. Podczas rejsu, z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, samolot wszedł w silne turbulencje. Linie lotnicze Singapore Airlines w swoim oświadczeniu potwierdziły śmierć jednej osoby i złożyły kondolencje rodzinie zmarłego.

Awaryjne Lądowanie w Bangkoku

Decyzja o awaryjnym lądowaniu została podjęta ze względu na konieczność natychmiastowej pomocy medycznej dla poszkodowanych. Tajskie media, cytowane przez Reutersa, podały, że w wyniku turbulencji ponad 30 osób doznało obrażeń. Na lotnisku w Bangkoku służby ratunkowe szybko przystąpiły do udzielania pomocy rannym pasażerom.

Reakcja i Działania Linia Lotniczych

Singapore Airlines zapewniły, że priorytetem jest teraz zapewnienie wsparcia i opieki dla wszystkich pasażerów oraz ich rodzin. Linie lotnicze współpracują z władzami lotniczymi oraz służbami ratunkowymi, aby dokładnie zbadać przyczyny tego tragicznego incydentu.

Świadkowie na Pokładzie

Pasażerowie, którzy przeżyli turbulencje, opisują sceny paniki i chaosu na pokładzie. “To było jak z koszmaru. Wszystko działo się bardzo szybko, a ludzie byli rzucani w różne strony,” opowiada jeden z pasażerów. Wiele osób zostało rannych przez luźne przedmioty i uderzenia w elementy wnętrza samolotu.

Kondolencje i Wsparcie

Singapore Airlines w swoim oświadczeniu podkreśliły, że oferują pełne wsparcie i pomoc rodzinom ofiar. “Nasze myśli są z rodzinami i bliskimi zmarłego oraz z wszystkimi, którzy zostali dotknięci tym tragicznym wydarzeniem,” napisały linie lotnicze.

Dochodzenie

Obecnie trwają intensywne badania mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności, które doprowadziły do tak silnych turbulencji. Służby lotnicze współpracują z ekspertami meteorologicznymi, aby zrozumieć, jakie warunki pogodowe mogły przyczynić się do tego tragicznego wypadku.