Lewandowski pod lupą: czy to koniec ery w Barcelonie?

Robert Lewandowski, niegdyś niekwestionowany król strzelców, przeżywa obecnie jeden z trudniejszych okresów w swojej zawodowej karierze piłkarskiej.

Jego statystyki w bieżącym sezonie dalekie są od oczekiwań, co w kontekście rosnących kosztów jego kontraktu z Barceloną, rodzi spekulacje na temat przyszłości Polaka w katalońskim klubie. W obliczu tych wyzwań, “Sport”, dziennik z Katalonii, zarysowuje scenariusz, według którego Lewandowski mógłby pozostać kluczową postacią dla Blaugrany, pomimo niekorzystnych wiatrów.

W sezonie, który do tej pory przyniósł tylko osiem bramek w 18 meczach ligowych i jedno trafienie w Lidze Mistrzów, Lewandowski zdaje się być cieniem zawodnika, którym był jeszcze niedawno. Niemniej jednak, wewnątrz klubu, jego postać wciąż budzi respekt. Lewandowski jest ceniony nie tylko za swoje umiejętności piłkarskie, ale również za profesjonalizm, doświadczenie oraz pozytywny wpływ w szatni. Mimo krytyki, to właśnie on stanął na wysokości zadania w kluczowych momentach, takich jak finał Superpucharu z Realem Madryt.

“Sport” podkreśla, że obecność Lewandowskiego na boisku ma znaczenie nie tylko ze względu na potencjalne bramki. Jego renoma sprawia, że jest on uważnie pilnowany przez obrońców, co teoretycznie powinno otwierać więcej przestrzeni dla innych zawodników Barcelony. Problemem nie jest więc tylko liczba strzelonych goli, ale również fakt, że Lewandowski nie otrzymuje wystarczającej liczby kluczowych podań, by móc skutecznie wykorzystywać swoje okazje.

Finansowa strona kontraktu Lewandowskiego również budzi zaniepokojenie w Barcelonie. Wysokie zarobki Polaka stają się coraz większym obciążeniem dla klubu borykającego się z problemami ekonomicznymi. Niemniej jednak, według “Sport”, klub i agent Lewandowskiego, Pini Zahavi, są w dobrych relacjach, a kwestia przyszłości napastnika została już omówiona. Barcelona jest skłonna uszanować decyzję Lewandowskiego, jeśli ten zdecyduje się na odejście, biorąc pod uwagę jego wybitną karierę i wkład w drużynę.