Czy Lewandowski wróci do gry w najbliższym czasie?

Wspaniałe wiadomości dla fanów Roberta Lewandowskiego – polski napastnik Barcelony może wrócić na boisko już w najbliższym meczu ligowym przeciwko Athletikiemu Bilbao.

Z informacji katalońskiego dziennika „Sport” wynika, że kontuzja mięśnia uda, która wyeliminowała Polaka z dwóch ostatnich spotkań, nie okazała się poważna i 34-latek jest w pełni wyleczony.

Hiszpańscy dziennikarze są przekonani, że Lewandowski jest gotowy na 90 minut rywalizacji, jednak ostateczną decyzję co do jego występu podejmie trener Xavi Hernandez. W każdym razie, powrót Polaka na boisko z pewnością jest dobrym znakiem dla drużyny, która będzie potrzebować jego doświadczenia i umiejętności w kluczowych momentach sezonu.

Co więcej, to również dobra wiadomość dla polskich kibiców, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne występy swojej reprezentacji. Polacy zmierzą się z Czechami w eliminacjach do mistrzostw Europy 24 marca, a trzy dni później zagrają z Albańczykami w Warszawie. Powrót Roberta Lewandowskiego na boisko w klubowym futbolu daje nadzieję, że będzie mógł w pełni zdrowia przyczynić się do sukcesów reprezentacji narodowej.

Mimo że Barcelona znajduje się w trudnym momencie, zaledwie na dziewiątym miejscu w tabeli La Liga, to powrót Lewandowskiego może dać im impuls do lepszego występu w końcówce sezonu. Polak, który zdobył w tym sezonie już 23 bramki, jest jednym z najlepszych strzelców w lidze i jego umiejętności będą nieocenione w kluczowych meczach.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na decyzję trenera Xaviego Hernandeza i mieć nadzieję, że Robert Lewandowski z powodzeniem powróci na boisko i pomoże swojemu klubowi i reprezentacji w osiągnięciu zwycięstw.