Kradzież złomu była jego najmniejszym przewinieniem.

18-latek przyjechał z sąsiedniego powiatu kraść złom, samochodem zabranym bez wiedzy i zgody właściciela, z zamontowanymi tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu oraz mając sądowy zakaz kierowania pojazdami. Oprócz tego był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W środę (13.03.2024 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie nieczynnego ośrodka wypoczynkowego w Kłębowie, nieznany mężczyzna kradnie metalowe elementy ze spalonych w przeszłości budynków. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zaparkowany na terenie ośrodka samochód osobowy marki Opel. W pojeździe policjanci zauważyli metalowe elementy. Na miejsce zdarzenia udał się również policjant wydziału kryminalnego, który podczas wykonywanych czynności usłyszał hałasy dobiegające z lasu graniczącego z nieczynnym ośrodkiem wypoczynkowym. Tam napotkał młodego mężczyznę, który nie umiał wytłumaczyć, co robi w lesie. Policyjny instynkt nie zawiódł, funkcjonariusz podjął, jak się okazało, słuszną decyzję o zatrzymaniu 18-latka.
Ustalenia policjantów wykazały, że 18-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego przyjechał na teren Kłębowa, posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie koniec przewinień młodego mężczyzny, bowiem samochód, którym przyjechał kraść, „pożyczył” od znajomych, ale nie powiedział im o tym. W świetle prawa takim zachowaniem dopuścił się przestępstwa krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Ponadto dla niepoznaki, w pożyczonym samochodzie zamontował tablice rejestracyjne innego pojazdu. Policyjne sprawdzenia wykazały również, że mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia 20 dni kary pozbawienia wolności.
W piątek Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przedstawił 18-latkowi trzy zarzuty, niestosowania się do orzeczonych środków karnych, krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego oraz użycia tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego odpowie również za kradzież metalowych elementów, która w tym przypadku jest wykroczeniem.