Iga Świątek zmuszona do rezygnacji w Rzymie z powodu kontuzji – Czy wpłynie to na jej występ w French Open?

Iga Świątek, polska tenisistka i obrończyni tytułu French Open, nie zdołała ukończyć ćwierćfinału turnieju w Rzymie. W meczu z Jeleną Rybakiną, Świątek walczyła z bólem od pewnego momentu spotkania.

Oficjalnie ogłoszono, że przyczyną kontuzji jest uraz prawej nogi, który prawdopodobnie powstał w tie-breaku poprzedniego seta.

Decyzję o poddaniu meczu Świątek podjęła w czwartym gemie trzeciego seta przy wyniku 6:2, 6:7 (3-7), 2:2. Do kontuzji doszło podczas jednej z dłuższych wymian, kiedy Polka próbowała dosięgnąć piłki zagranej przez rywalkę, ale nie zdołała się obronić. Natychmiast złapała się za okolicę kolana. Po przegranej partii poprosiła o przerwę medyczną i powróciła na kort z zabandażowanym uchem.

W trzecim secie wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak po kilkunastu minutach Świątek zdecydowała się wycofać z dalszej gry. Początkowo nie była znana dokładna natura jej kontuzji. Po zakończonym meczu oficjalny profil organizacji WTA poinformował, że boryka się z problemami zdrowotnymi związanymi z prawą nogą.

W czwartek polska tenisistka przejdzie kompleksowe badania.  Igę czeka rezonans i pełna diagnostyka. Po wynikach tych badań zapadnie decyzja, co dalej.”

Problemy zdrowotne Igi Świątek budzą obawy, zwłaszcza że już niedługo czeka ją jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie – wielkoszlemowy French Open, który rozpocznie się 28 maja. Polka będzie tam bronić swojego tytułu, dlatego wyniki przeprowadzanych badań będą kluczowe dla podjęcia decyzji o jej udziale w turnieju.