Iga Świątek pokonała mistrzynię olimpijską.

Iga Świątek pokonała Belindę Bencic 6:3, 7:6 (7-3) w pierwszym meczu rywalizacji Polski ze Szwajcarią w tenisowym turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii.

Polka, liderka światowego rankingu, od pierwszych piłek grała pewnie i skutecznie. Przy stanie 2:1 przełamała rywalkę, za chwilę było już 4:1. Szwajcarka, która w zeszłym roku została mistrzynią olimpijską w Pekinie (dołożyła też srebro w deblu), nie oddała jednak seta bez walki. Przełamała podanie Świątek i zrobiło się 4:3. Odpowiedź Polki była natychmiastowa. Kolejne dwa gemy padły jej łupem. Otwierającą partię wygrała 6:3 po 41 minutach walki.

W drugim secie Świątek szybko wypracowała dwa break pointy. Wykorzystała drugiego i prowadziła 2:1, a po chwili 3:1. Bencic nie dawała za wygraną. Później trwała walka gem za gem, ale Szwajcarka potrzebowała przełamania. Dokonała tego w ostatniej chwili, doprowadzając do remisu 5:5. 12. tenisistka rankingu WTA złapała wiatr w żagle, bo wygrała następnego gema. Świątek wyrównała, więc do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break. W nim od początku dominowała Polka, wypracowując przewagę 5-2. Ostatecznie zwyciężyła 7-3. Mecz trwał niewiele ponad dwie godziny.