PolskaHandlarz bronią poszukiwany europejskim nakazem aresztowany zatrzymany.

Handlarz bronią poszukiwany europejskim nakazem aresztowany zatrzymany.

Policjanci ze Śródmieścia, przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Stołecznej i Komendy Głównej, przeprowadzili w Warszawie akcję, której celem było zatrzymanie 40-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna od miesiąca był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez sąd w Marsylii.

Policja fot. poglądowa
Policja fot. poglądowa
Źródło zdjęć: © pexels.com

Białorusin, powiązany z grupami zajmującymi się handlem narkotykami, bronią i praniem pieniędzy, ukrywał się w jednym z luksusowych apartamentowców w stolicy. W czwartek, podczas starannie przygotowanej akcji, do budynku weszli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Element zaskoczenia okazał się kluczowy – realizacja przebiegła zgodnie z planem, a mężczyzna nie zdążył podjąć próby ucieczki.

W trakcie działań zatrzymano także trzech obywateli Ukrainy, którzy pomagali poszukiwanemu w ukrywaniu się przed organami ścigania. Cała czwórka trafiła do Komendy Policji przy ulicy Wilczej.

Główny zatrzymany, po zakończeniu czynności procesowych, zostanie poddany procedurze ekstradycji do Francji, gdzie odpowie za zarzuty stawiane mu przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości.

Policja podkreśla, że akcja była efektem skoordynowanej współpracy różnych jed

Wybrane dla Ciebie