Gwałtowny spadek wartości Roberta Lewandowskiego. Koronawirus wpłynął na wyceny piłkarzy
Pandemia koronawirusa ma wpływ nie tylko na najważniejsze rozgrywki piłkarskie na całym świecie, ale i na wartości rynkowe zawodników. Według najświeższej aktualizacji fachowego portalu transfermarkt.de, szacowane ceny piłkarzy spadły łącznie o prawie 10 miliardów euro. Każdy piłkarz urodzony przed 1998 roku stracił na swojej wartości 20 procent. W przypadku młodszych zawodników, spadek wyniósł 10 proc.
Spadające kursy giełdowe, kluby zagrożone upadkiem, ogólny brak zysków, w takiej sytuacji trudno sobie wyobrazić, aby kwoty odstępnego utrzymały się na dotychczasowym poziomie. Z uwagi na to musieliśmy zareagować i przeprowadzić odpowiednią aktualizację wartości rynkowych - powiedział założyciel portalu „Transfermarkt” Matthias Seidel.
Najdroższym z Polaków pozostał Robert Lewandowski. Jego wartość spadła z 70 na 56 mln euro.
Na drugim miejscu plasują się ex aequo Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik (32 mln euro).
Według transfermarkt.de najwięcej trzeba obecnie zapłacić za piłkarzy Paris Saint-Germain, Kyliana Mbappe (180 mln euro) i Neymara (128 mln euro). Tyle samo co Brazylijczyk kosztuje Raheem Sterling z Manchesteru City.