Fatalny początek i… doskonałe przełamanie. Polska wygrała na wyjeździe z Bośnią w 2. kolejce Ligi Narodów

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną 2:1 w meczu 2. kolejki Ligi Narodów UEFA. W spotkanie lepiej weszli grający bez kilku podstawowych zawodników gospodarze, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Po faulu Jana Bednarka sędzia odgwizdał rzut karny, a z jedenastu metrów Łukasza Fabiańskiego pokonał Haris Hajradinović.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka wyrównali jeszcze przed przerwą: po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu rożnego Kamil Glik trafił głową na 1:1. Zwycięstwo dał naszej drużynie “Grosik”, który w 67. minucie wykorzystał wrzutkę Macieja Rybusa z lewego skrzydła – także głową – uderzył na 1:2. Po dwóch kolejkach Ligi Narodów UEFA Polacy mają na koncie 3 punkty – tyle samo, co reprezentacja Holandii. Liderem grupy 1 są Włosi, którzy po remisie 1:1 z Bośnią pokonali w poniedziałek Holendrów 1:0. Kolejne spotkania Ligi Narodów odbędą się 11 i 14 października.