Eva Pinkelnig doznała poważnej kontuzji podczas treningu na skoczni w Seefeld. Austriaczka pechowo upadła, wskutek czego rozerwała śledzionę

Eva Pinkelnig w środę (2.12) doznała poważnej kontuzji podczas treningu na skoczni w Seefeld. Austriaczka pechowo upadła, wskutek czego rozerwała śledzionę. Skoczkini została przewieziona do szpitala w Innsbrucku i pomyślnie przeszła operację jeszcze tego samego dnia. W poprzednim sezonie Pinkelnig często stawała na podium Pucharu Świata i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczka zdobyła 2 srebrne medale podczas drużynowych zawodów kobiet i miksta na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Seefeld. Kariera 32-latki nie jest przekreślona, ale trudno określić termin jej powrotu na skocznię. Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich rozpocznie się 18 grudnia w Ramsau.