Czy Robert Lewandowski jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w Barcelonie?

Barcelona ujawniła wynagrodzenia swoich piłkarzy, a lista płac może zaskoczyć wielu kibiców. Okazuje się, że Robert Lewandowski, reprezentant Polski, nie jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w tym hiszpańskim klubie.

Roczna pensja Roberta Lewandowskiego wynosi niespełna 21 milionów euro, co jest drugą najwyższą pensją w zespole. Najwyżej opłacanym piłkarzem Barcelony jest Holender Frenkie de Jong, który co roku otrzymuje imponującą sumę 37,5 miliona euro. Trzecie miejsce na liście zajmuje Ilkay Guendogan, nowy nabytek Barcy, który inkasuje niemal 19 milionów euro rocznie.

Należy jednak zaznaczyć, że pensje piłkarzy nie są jedynym elementem wynagrodzenia, jaki otrzymują. Wielu z nich korzysta również z różnego rodzaju premii i umów reklamowych, co znacząco podnosi ich roczne zarobki.

Przyszłość Roberta Lewandowskiego w Barcelonie jest obecnie przedmiotem spekulacji. Jego obecny kontrakt z klubem wygasa po sezonie 2025/26, ale istnieją już pierwsze informacje o możliwym przedłużeniu umowy. Nie jest jeszcze jasne, czy klub zaoferuje Polakowi podobne warunki finansowe, ale obecne pensje piłkarzy Barcelony z pewnością przyciągają uwagę.

Mimo że Robert Lewandowski nie jest numerem jeden pod względem zarobków w Barcelonie, to jego umiejętności na boisku i wpływ na drużynę są nieocenione. Polski napastnik jest jednym z najważniejszych zawodników w zespole i ciągle dostarcza wiele bramek oraz asyst.

Jest to kolejny dowód na to, że sportowcy otrzymują ogromne wynagrodzenia za swoje umiejętności i osiągnięcia, co wzbudza zarówno zachwyt, jak i kontrowersje w świecie futbolu.