Brutalnie zabił żonę i dwie córki: ruszył proces Serhija T.

Ruszył proces 43-letniego Serhija T., który w listopadzie ubiegłego roku zabił żonę i dwie córki. Do zbrodni doszło w Puszczykowie, niedaleko Poznania.

 

Rodzina pochodzi z Ukrainy. W chwili zbrodni, poza oskarżonym w domu była jego żona, dwie córki oraz nastoletni syn żony Serhija T. Dziś w sądzie w Poznaniu ruszył proces w sprawie potrójnego zabójstwa.

Oskarżony był obecny na sali, ale odmówił składania wyjaśnień, ale przyznał się do winy. Podczas rozprawy odczytano wcześniejsze zeznania Serhija T., które złożył podczas śledztwa.

Powodem zbrodni były kłótnie z żoną, która wielokrotnie miała zwracać mu uwagę na brak pieniędzy, długi i nadużywanie alkoholu. Jak przyznał, jest hazardzistą.

W nocy z 13 na 14 listopada 2023 roku jako pierwszą zabił żonę – zaczął ją dusić. Początkowo, jak twierdzi, chciał tylko ją pozbawić życia, ale młodsza z córek obudziła się, więc „zaczął działać jak automat”, dlatego podjął decyzję o zabiciu półtorarocznej dziewczynki. Ustalono, że mężczyzna uderzył nią o ścianę, przez co dziewczynka miała ciężkie obrażenia głowy, złamaną rękę i nogę. Ostatecznie obie córki (starsza w wieku 4,5 lat) zostały uduszone.

W chwili tragedii w domu był także nastoletni syn kobiety, ale jak zapewniał oskarżony, nie chciał go skrzywdzić. Początkowo przekazał mu, że matka i siostry trafiły do szpitala po zachorowaniu na COVID-19, a następnie, że dziewczynki zmarły.

Ciała kobiety i dzieci znaleziono kilka dni po zbrodni.

Jak zeznał oskarżony, tuż po morderstwie chciał wyjechać i odebrać sobie życie, ale ostatecznie zmienił zdanie. Ostatecznie zgłosił się do ochroniarzy w centrum handlowym przyznając się do zbrodni. Ochrona wezwała policję, która zatrzymała podejrzanego.

Jak wynika z zeznań Serhija T., przed dokonaniem zabójstwa w Internecie oglądał filmy dotyczące duszenia ofiar.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nastoletni syn ofiary przebywa pod opieką babci na terytorium Ukrainy.