Brutalne pobicie w Gnieźnie: trzy osoby zatrzymane

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o brutalne pobicie, w wyniku którego dwie kobiety i mężczyzna odnieśli poważne obrażenia. Ofiary zostały zaatakowane we własnym domu, a dwóch z nich straciło przytomność. Jedna osoba wymagała natychmiastowej hospitalizacji.

 

Do incydentu doszło w sobotę, 18 maja br., po południu. Tego dnia na komendę zgłosiła się kobieta, która poinformowała o napaści na nią oraz jej syna i synową. Napastnicy, wykorzystując fakt obecności ofiar w domu, siłą wtargnęli do mieszkania i zaatakowali domowników z dużą agresją. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że napastnicy bili i kopali ich po całym ciele, aż dwie osoby straciły przytomność.

Dzięki szybkiej reakcji gnieźnieńskich policjantów, sprawcy – 36-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 34 i 47 lat – zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do szybkiego ujęcia przestępców.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Dotyczą one nie tylko pobicia, ale również siłowego wtargnięcia do domu oraz kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonych. Na wniosek śledczych, sąd w Gnieźnie zastosował wobec zatrzymanych najostrzejszy środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę, starając się ustalić motywy działania sprawców. Tymczasem zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.