Zatrzymania w sprawie kradzieży 151 tysięcy par nitrylowych rękawiczek

Policja w Pabianicach zatrzymała dwóch mężczyzn związanych ze sprawą kradzieży 151 tysięcy par nitrylowych rękawiczek z lokalnej placówki medycznej. Straty wynikające z tego zdarzenia oszacowano na ponad 27 tysięcy złotych.

 

Pierwsze informacje o zniknięciu trzech tysięcy kartonów rękawiczek z magazynu jednej z placówek medycznych wpłynęły do policji 17 kwietnia. Śledczy szybko ustalili, że skradzione przedmioty były oferowane na sprzedaż na popularnym portalu internetowym. W wyniku intensywnych poszukiwań, na terenie Łodzi zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut paserstwa i teraz może spodziewać się kary do pięciu lat więzienia.

Dalsze dochodzenie doprowadziło funkcjonariuszy do 34-letniego mieszkańca Łasku, u którego zabezpieczono część skradzionego towaru. Mężczyzna ten, jak się okazało, był bezpośrednim sprawcą kradzieży. Przyznał, że dostawał się do placówki przez uchylone okno i wynosił stamtąd kartony z rękawiczkami, które później sprzedawał w internecie.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, sierż. szt. Agnieszka Jachimek, opisując sytuację, podkreśliła, że mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Postawiono mu również zarzut posiadania środków zabronionych.