Wypadek pod Chełmnem. Autobus zjechał do rowu, pasażerowie w szpitalu

Dzisiaj o poranku w okolicach Chełmna (województwo kujawsko-pomorskie) doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego, w którym autobus komunikacji międzymiastowej niespodziewanie zjechał z drogi i zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie.

W wyniku tego zdarzenia, dwoje pasażerów oraz kierowca pojazdu zostali przewiezieni do lokalnego szpitala, by otrzymać niezbędną pomoc medyczną.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych w poniedziałek około godziny 9 rano. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano zespoły ratownicze, w tym policję oraz straż pożarną, aby zabezpieczyć teren i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Autobus, którym podróżowali jedynie dwaj pasażerowie – kobieta i mężczyzna, w momencie wypadku realizował kurs na trasie Bydgoszcz-Chełmno. Kapitan Kasper Korczak, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, oraz sierżant sztabowy Agnieszka Stankiewicz z miejscowej policji, potwierdzili, że obie osoby podróżujące autobusem doznały urazów i zostały natychmiast przetransportowane do szpitala w Świeciu, gdzie otrzymują odpowiednią opiekę.

Przyczyny tego nieoczekiwanego zdarzenia są obecnie przedmiotem intensywnych badań prowadzonych przez chełmińską policję. Jak dotąd, nie udało się ustalić, co dokładnie doprowadziło do zjechania pojazdu z trasy. Śledztwo w tej sprawie trwa, a służby dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego niefortunnego wypadku.