Wypadek na drodze S6: osiem pojazdów zderzyło się w Błotnicy

W miejscowości Błotnica, leżącej w gminie Kołobrzeg, doszło do poważnego wypadku, w którym uczestniczyło osiem pojazdów. Informację o zdarzeniu przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Tomasz Kubiak. W wyniku wypadku cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S6, na odcinku między Kiełpinem a Kołobrzegiem. O wypadku poinformował również dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Szczecinie. Wskutek kolizji droga w kierunku Kołobrzegu została zablokowana, a służby drogowe szybko wyznaczyły objazdy przez drogi wojewódzkie 112 i 162, rozpoczynające się od węzła Kiełpino.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, w tym Państwowa Straż Pożarna, której zadaniem było zarówno udzielanie pomocy poszkodowanym, jak i usuwanie skutków wypadku, aby jak najszybciej przywrócić normalny przepływ ruchu na tej ważnej trasie.

Przyczyny wypadku są w trakcie ustalania przez odpowiednie służby. Policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności, które doprowadziły do tej wielokrotnej kolizji. W związku z zablokowaną drogą S6 kierowcy planujący podróż w tym kierunku powinni liczyć się z możliwymi opóźnieniami i dostosować swoje plany podróży do obecnej sytuacji na drodze.