Wypadek lotniczy pod Piotrkowem Trybunalskim. Zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w wypadku lotniczym pod Piotrkowem Trybunalskim. – Świadkowie poinformowali nas, że spadł samolotu skyvan. To był samolot, z którego wyskakiwali skoczkowie – przekazała Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim. Powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 14.18 w miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska. Informacje o wypadku potwierdziła Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim. – Świadkowie widzący to zdarzenie poinformowali nas, że doszło do upadku samolotu skyvan. To był samolot, z którego wyskakiwali skoczkowie – przekazała nam Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Dwie osoby w wyniku poniesionych obrażeń poniosły śmierć na miejscu.

Na pokładzie po starcie było 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli i wylądowali bezpiecznie.

Jak przekazała Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim, o wypadku poinformowana jest Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura. – Na miejscu trwają czynności. Będziemy wyjaśniać, jak doszło do tego zdarzenia – przekazała policjantka.

– Samolot rozbił się pięć kilometrów przed lotniskiem po tym, jak wyskoczyli skoczkowie, przy operacji podejścia do lądowania – przekazał wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Marcin Pampuch. Dodał, że zginął bardzo doświadczony pilot zawodowy.