W kamienicy oderwał się balkon, nie żyje kobieta. Ewakuowani lokatorzy nie mogą wrócić do mieszkań

W kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Krzywej i Czystej w Sosnowcu (woj. śląskie) oderwał się balkon. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kobiety nie udało się uratować. Stan mężczyzny jest poważny, ale stabilny. Z budynku ewakuowano 21 osób. Już wiadomo, że na razie nie mogą wrócić do swoich mieszkań.

Z powodu zagrożenia, że doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku, strażacy ewakuowali z niego 21 osób, którym podstawiono autokar. Już wiadomo, że lokatorzy kamienicy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań, przynajmniej do czasu wykonania niezbędnych ekspertyz. Zdecydował o tym nadzór budowlany.

Stan własnościowy kamienicy, w której urwał się balkon, jest nieustalony – formalnie nie ma właściciela. Jest zarządzana przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych. Obecnie przedstawiciele tego zakładu i Urzędu Miasta czekają na ustalenia i rekomendacje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Na miejscu katastrofy byli dwaj wiceprezydenci Sosnowca i sekretarz miasta. Prezydent Arkadiusz Chęciński nawiązał do wypadku we wpisie na Facebooku.

“Nad ranem doszło do tragicznego zdarzenia. W kamienicy na rogu Czystej i Krzywej zawalił się balkon, na którym przebywały 2 osoby. Obie trafiły do szpitala. 21 osób zostało ewakuowanych. Na miejsce podstawiliśmy autobus, zadbamy o noclegi dla osób, które nie będą mogły wrócić do kamienicy. Zapewniamy też pomoc psychologiczną dla mieszkańców. Obecnie ustalane są wszystkie okoliczności zdarzenia” – napisał prezydent Chęciński.