Utrudnienia na drodze S8. Kontener spadł z ciężarówki między Lucynowem a Wyszkowem Południe

Na trasie S8, między węzłami Lucynów i Wyszków Południe, doszło do zdarzenia drogowego, które spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Przedmiotem zdarzenia był kontener, który wypadł z naczepy samochodu ciężarowego, powodując wyłączenie jednego z pasów ruchu w kierunku Białegostoku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję w Wyszkowie, incydent miał miejsce na wysokości miejscowości Tumanek. Na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy zapewniają bezpieczeństwo i koordynują ruch wokół pozostawionych na drodze dwóch kontenerów. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb przed godziną ósmą rano.

Młodsza aspirant Wioleta Szymanik, reprezentująca wyszkowską jednostkę policji, podkreśliła, że choć kontenery zlokalizowane są na poboczu, ich fragment wystaje na prawy pas jezdni, co zmusiło służby do podjęcia decyzji o jego wyłączeniu z ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiedzialna za zarządzanie trasą S8, apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie zdarzenia oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków. Jednocześnie informuje, że trwają prace nad usunięciem przeszkód i przywróceniem pełnej przejezdności drogi.

Kierowcy podróżujący w kierunku Białegostoku powinni liczyć się z możliwymi opóźnieniami i rozważyć wybór alternatywnych tras. Aktualne informacje o sytuacji na drodze oraz ewentualnych objazdach będą na bieżąco udostępniane przez odpowiednie służby.