“Tysiące spotkań”. Kaczyński zapowiada trasę programową Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński zapowiedział nową trasę programową jego ugrupowania, która ma pomóc stworzyć program wyborczy po serii spotkań z obywatelami. Prezes PiS stwierdził, że odbędą się “tysiące spotkań” z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości.

– Nasze programy, te poważne i później realizowane, powstawały po długich rozmowach z Polakami. Ci eksperci, którymi są zwykli Polacy – ze swoimi potrzebami, obawami, frustracjami – to są ci, którzy przekazują nam prawdziwą wiedzę o potrzebach naszego narodu i społeczeństwa – powiedział Kaczyński.

– To będą tysiące spotkań, bo ci, którzy tutaj stoją, z panem premierem na czele, to tylko stosunkowo niewielka część naszej drużyny. Ta drużyna to będą, w gruncie rzeczy, wszyscy nasi parlamentarzyści – zapowiedział prezes PiS.

– Będziemy przedstawiać nasze wnioski, ale wnioski, które będą się wywodziły z oceny potrzeb, tego wszystkiego, co usłyszeliśmy i co dominowało, co pokazywało te główne trendy w społecznym myśleniu i główne elementy odnoszące się do tego, co musi być jeszcze w Polsce załatwione, żeby Polska była silniejsza, żeby była bezpieczna i żeby była krajem, który realizuje to, co wielu ludziom w Europie wydawało się niemożliwe, to znaczy żebyśmy stali się państwem, w którym rodziną żyje się nie gorzej, a często lepiej nawet od tych starych, zachodnich, bogatych demokracji – dodał Kaczyński.