Tragiczny wypadek na motoparalotniowych Mistrzostwach Polski zginął Dariusz Brzostowicz

W sobotę podczas Motoparalotniowych Mistrzostw Polski, które odbywały się na lotnisku w Lesznie, doszło do tragicznego wypadku. 67-letni pilot kadry narodowej, Dariusz Brzostowicz, zginął po upadku na pole uprawne w pobliżu wsi Sądzia w województwie wielkopolskim.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 10. Mimo podjętej natychmiast reanimacji, Dariusz Brzostowicz, mieszkaniec województwa mazowieckiego, zmarł na miejscu zdarzenia. Informację tę potwierdziła policja z Leszna.

Paramotor Team Poland, reprezentacja Polski w motoparalotniarstwie, poinformowała w mediach społecznościowych, że ofiarą wypadku był Dariusz Brzostowicz, doświadczony pilot narodowej kadry.

Policja, która prowadzi dochodzenie, na razie nie jest w stanie określić przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Obecnie trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Dariusz Brzostowicz był znany w środowisku motoparalotniowym z wyjątkowego zaangażowania i umiejętności, które przynosiły mu liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Jego śmierć jest ogromną stratą dla całej społeczności paralotniowej oraz wszystkich, którzy mieli okazję go poznać.