Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 25: Dwóch kierowców nie żyje

Wczesnym rankiem w poniedziałek, na drodze krajowej numer 25 w miejscowości Płociczu, doszło do śmiertelnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku czołowego zderzenia zginęli obaj kierowcy – 26-letni mężczyzna prowadzący mazdę oraz 57-letni kierowca subaru, który był obcokrajowcem. Informacje te potwierdziła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

 

Na miejscu wypadku interweniowało pięć zastępów straży pożarnej oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Policja, działając pod nadzorem prokuratury, prowadzi śledztwo w celu ustalenia dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło około godziny 4 nad ranem.

Starsza aspirant Małgorzata Warsińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, przekazała, że obaj kierowcy podróżowali samotnie.

Droga krajowa numer 25 była zablokowana przez kilka godzin po wypadku, co wymusiło wyznaczenie objazdów dla innych użytkowników drogi. Ruch został już przywrócony i odbywa się bez przeszkód.