Tragiczny finał konfliktu w greckim przedsiębiorstwie. Były pracownik otwiera ogień, zabijając cztery osoby

W dramatycznym wydarzeniu, które wstrząsnęło spokojnym nadmorskim miastem Glyfada, położonym zaledwie 12 kilometrów na południe od Aten, cztery osoby straciły życie w wyniku strzelaniny w biurze lokalnej firmy spedycyjnej.

Sprawca, opisywany przez świadków jako były pracownik tejże firmy, po zamordowaniu trzech osób, obrócił broń przeciwko sobie, kończąc tym samym tragiczną serię zdarzeń.

Z relacji greckich mediów wynika, że ofiarami byli dwaj mężczyźni i kobieta, w tym właściciel firmy European Product Carriers, znanej z posiadania floty 35 statków, w tym tankowców. Sprawca, 70-letni obywatel Egiptu, który niedawno został zwolniony z pracy, dokonał zabójstwa, używając karabinu myśliwskiego, co wskazuje na premedytację i planowanie swoich działań.

Wydarzenie rozpoczęło się od dramatycznego wtargnięcia uzbrojonego mężczyzny do budynku firmy, gdzie najpierw strzelił do pracowników, a następnie zamordował dwóch mężczyzn i kobietę. Po dokonaniu strzelaniny, sprawca zabarykadował się na drugim piętrze budynku, prowadząc do sytuacji, która wymagała interwencji policyjnej jednostki antyterrorystycznej EKAM, a także obecności karetek pogotowia i straży pożarnej.

Jeden ze świadków zdarzenia, pracownik firmy, opisał chwile grozy, mówiąc dziennikarzom, że usłyszał strzały i został poinformowany o tożsamości napastnika przez innych uciekających pracowników. W obliczu niebezpieczeństwa, wielu z nich szukało schronienia, uciekając przez tylne drzwi budynku.

Mimo kilkugodzinnych negocjacji prowadzonych przez policyjnego negocjatora, sprawca zdecydował się na samobójstwo, kończąc tym samym dramatyczną sytuację, która poruszyła całą Grecję. Strzelaniny, szczególnie te o charakterze pozagangowym, są rzadkością w kraju, gdzie obowiązują surowe przepisy dotyczące posiadania i używania broni.