Sztuczna inteligencja utrudnia wykrywanie oszustw – ostrzeżenie współzałożyciela Apple

Sztuczna inteligencja może utrudnić wykrywanie oszustw, ostrzega współzałożyciel Apple, Steve Wozniak.

Według pana Woźniaka, AI może być wykorzystana przez „złych aktorów”, którzy będą chcieli oszukać ludzi. Dlatego pan Wozniak uważa, że treści AI powinny być wyraźnie oznaczone, a sektor potrzebuje regulacji.

W rozmowie z BBC, Wozniak opowiadał o swoich obawach i zaletach sztucznej inteligencji. Powiedział, że AI jest tak inteligentna, że jest otwarta dla złych graczy, którzy chcą oszukać ludzi. Pan Wozniak nie wierzy, że sztuczna inteligencja zastąpi ludzi, ale ostrzegł, że sprawi, że źli aktorzy będą jeszcze bardziej przekonujący.

Wozniak uważa, że odpowiedzialność za wszystko generowane przez sztuczną inteligencję powinna spoczywać na tych, którzy to publikują. Chce, aby regulacje pociągały do odpowiedzialności duże firmy technologiczne, które „czują, że wszystko może im ujść na sucho”. Niemniej jednak, Wozniak wyraża swoje wątpliwości, czy organy regulacyjne zrobią to dobrze.

Pan Wozniak jest pionierem informatyki i mówi, że stracone szanse przy narodzinach Internetu są lekcją dla dzisiejszych architektów sztucznej inteligencji. Uważa, że „nie możemy zatrzymać technologii”, ale możemy przygotować ludzi, aby byli lepiej wykształceni, aby wykrywali oszustwa i złośliwe próby wyłudzenia danych osobowych.

Obecny szef Apple, Tim Cook, również podkreśla, że ważne jest, aby być „przemyślanym i rozważnym” w podejściu do sztucznej inteligencji. Według niego, Apple postrzega sztuczną inteligencję jako ogromną i nadal będzie ją rozwijać w swoich produktach na bardzo przemyślana podstawa.

Podsumowując, sztuczna inteligencja jest niezbędna dla rozwoju technologii, ale wymaga odpowiedniej regulacji. Wszyscy, w tym duże firmy technologiczne, powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co jest generowane przez sztuczną inteligencję, aby zapobiec oszustwom i manipulacjom.