Sześć dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila! Kierowca Seata trafił za kratki

Podczas kolejnej akcji "Trzeźwość" w gminie Kołbiel policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli 43-letniego mężczyznę prowadzącego Seata. Już na pierwszy rzut oka (a raczej "pierwszy zapach") było jasne, że coś jest nie tak.

zatrzymaniezatrzymanie
Źródło zdjęć: © policja

Badanie alkomatem nie pozostawiło wątpliwości – kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak dopiero początek historii.

Gdy mundurowi sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych bazach, nie mogli uwierzyć. 43-latek miał na koncie aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz formalną decyzję starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczeń sądowych oraz kierowania autem pomimo cofniętych uprawnień. Ze względu na recydywę i wcześniejsze unikanie organów ścigania, prokuratura wnioskowała o najsurowszy środek zapobiegawczy.

Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku i wysłał kierowcę Seata na miesiąc do tymczasowego aresztu.

Policja z Otwocka podkreśla, że mimo regularnych akcji i apeli na drogach wciąż pojawiają się osoby, dla których sądowe zakazy i zdrowy rozsądek nie mają żadnego znaczenia. Siadanie za kierownicą po alkoholu, zwłaszcza z tak bogatą "kolekcją" zakazów, to nie tylko łamanie prawa – to realne zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu.

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku zapowiada dalsze zdecydowane działania przeciwko nietrzeźwym i zuchwałym kierowcom. "Zero taryfy ulgowej" – podkreślają mundurowi.

Wybrane dla Ciebie