Strzelał z broni pneumatycznej pod lokalem

Janowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który pod jednym z lokali gastronomicznych wdał się w awanturę z innymi klientami, a później kilkukrotnie strzelił w ich kierunku z broni pneumatycznej.

Jeden z mężczyzn został postrzelony i trafił do szpitala. Zatrzymany przez funkcjonariuszy napastnik miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo i kierowanie gróźb.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (16.10.2023) przed godziną 19.00.  Dyżurny janowskiej komendy został powiadomiony o strzelaninie przy jednym z lokali gastronomicznych w Janowie Lubelskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że  w trakcie oczekiwania na złożone zamówienie pomiędzy kilkoma mężczyznami nawiązała się awantura. Awanturujący się mężczyzna w pewnym momencie wyciągnął przedmiot przypominający broń.  Wówczas pozostali  mężczyźni wyszli z lokalu i tam czekali na zamówienie. Kiedy je odebrali i chcieli odjechać samochodem, agresor strzelił w kierunku ich auta rozbijając szybę. Następnie wycelował broń w kierunku 30-latka, raniąc go w głowę i nogę.

Ranny 30-latek został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania napastnika. Jest nim 40-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski. Został osadzony z policyjnym areszcie, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli broń pneumatyczną, którą posługiwał się sprawca.  Została  przesłana do badań.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem janowskiej prokuratury. 40-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo i kierowanie gróźb. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór Policji. O wymiarze kary zadecyduje sąd.