Środa spokojna pogodowo, z dodatnimi temperaturami. W czwartek do Polski zawita front z arktycznym powietrzem

Za sprawą wiru niżowego prędkość wiatru w ciągu najbliższych dni ponownie wzrośnie. Będzie też więcej zimy w pogodzie. Pojawią się opady śniegu i napłynie arktyczne powietrze.

W środę czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie kraju, przez 4 st. C w centrum, do 6 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach na przeważającym obszarze kraju osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę, a na północy do 70 km/h.

Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu rzędu 2-5 centymetrów, a w górach do 10 cm. Tylko na południowym wschodzie kraju początkowo będą występować opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na północy i w centrum kraju do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-80 km/h.

Na piątek synoptycy również prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady śniegu do 1-4 cm. Bez opadów będzie tylko na północnym zachodzie kraju. Temperatura sięgnie maksymalnie od -3 st. C na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju do 0 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-80 km/h.