Rozległa akcja policji w Warszawie: zatrzymano 16 osób za handel narkotykami

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przeprowadzili skuteczną operację, w wyniku której zatrzymano 16 osób podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę. Zatrzymani są częścią większej grupy przestępczej, która do tej pory liczy łącznie 126 podejrzanych.

 

Działania te są wynikiem długotrwałego śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, które skupia się na rozpracowywaniu metody działania gangu narkotykowego. W latach 2012 – 2018 gang ten zajmował się wprowadzaniem do obrotu znaczących ilości marihuany oraz amfetaminy, działając głównie na terenie Warszawy i najbliższych okolic.

W ramach najnowszej akcji, przeprowadzonej w Warszawie, Pułtusku, Sochaczewie oraz w powiecie warszawskim zachodnim, zatrzymano osoby podejrzane o obrot narkotykami, w tym przede wszystkim marihuaną i amfetaminą. Według zebranych dowodów, zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 130 kg marihuany i 27 kg amfetaminy.

Podczas przeszukań, funkcjonariusze zabezpieczyli różne rodzaje amunicji oraz narkotyki, w tym marihuanę, amfetaminę i mefedron. Całkowita wartość sprzedanych narkotyków szacowana jest na co najmniej pół miliona złotych.

Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, a policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.