Robert Karaś przerwał dziesięciokrotnego Ironmana. Polak odwieziony karetką do szpitala

Robert Karaś nie ukończy rywalizacji w Swiss Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego “Ironmana”. Polak mimo pewnego prowadzenia musiał zrezygnować ze zmagań przez ból.

“Lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o jego życie” – czytamy na oficjalnym profilu Karasia Od dłuższego czasu mówiło się, że Robert Karaś jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w Swiss Ultra Triathlon. Po rozpoczęciu zmagań Polak udowodnił, że jest bezkonkurencyjny. Osiągnął zdecydowane prowadzenie w morderczym wyścigu, w którym zawodnicy mieli do pokonania 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometry biegu.

Robert Karaś miał już za sobą zmagania w wodzie i na rowerze. W czwartek rano rozpoczął ostatni etap – bieg. Sportowiec zmagał się jednak z dużymi problemami. Jego największym przeciwnikiem okazał się ból.

“Ból po operacji, którą odbył tylko 3 tygodnie temu okazał się nie do zniesienia nawet dla niego” – czytamy na oficjalnym profilu sportowca.

Polski Iron Man musiał zrezygnować ze zmagań po przebiegnięciu 65 kilometrów. W mediach społecznościowych czytamy, że “lekarze zakazali mu kontynuowania wyścigu w obawie o jego życie”.

“Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem” – czytamy.

 

Po tym, jak Robert Karaś musiał zrezygnować ze zmagań, liderem wyścigu został Belg, Kenneth Vanthuyne. Na drugim miejscu jest drugi z Polaków, Adrian Kostera – w czwartek po godzinie 18 obaj znajdowali się na kolarskim etapie rywalizacji.