Przechwycona paczka z Holandii z heroiną i amfetaminą ukrytymi w proszkach do prania.

Hrubieszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 19-latka z Krakowa, który oczekiwał na paczkę z Holandii pełną narkotyków. W przechwyconej paczce od jednej z firm kurierskich znajdowało się łącznie ponad 2 kg heroiny, amfetaminy i tabletek oraz 12,5 litra płynnej amfetaminy, które ukryte były w proszkach do prania. 19-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.

Hrubieszowscy kryminalni ustalili, że za pośrednictwem jednej firm kurierskich nadano paczkę z terytorium Holandii. Paczka miała trafić do odbiorcy pod Krakowem, jednak została przechwycona przez policjantów z Hrubieszowa. Jak się okazało była w niej znaczna ilość narkotyków. Narkotyki zapakowane były w hermetycznie zamknięte folie, schowane w proszkach do prania i przysypane różnego rodzaju słodyczami.

Między innymi w paczce ujawniono ponad 2 kg heroiny, amfetaminy i tabletek oraz bezbarwny płyn amfetaminy w 25 plastikowych butelkach o pojemności 0,5 litra każda. Hrubieszowscy kryminalni ustalili osobę, która pod Krakowem oczekiwała na jej odbiór. Zatrzymali do tej sprawy 19-latka, który decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Przepisy mówią, że kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej w znacznej ilości podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

W tej sprawie toczy się śledztwo. Sprawa ma charakter rozwojowy.