PolskaPostrzeganie Pozazmysłowe i wzrost zapotrzebowania na Instruktorów w Polsce

Postrzeganie Pozazmysłowe i wzrost zapotrzebowania na Instruktorów w Polsce

Postrzeganie pozazmysłowe to inaczej sięganie po informacje do świadomości globalnej. W Polskiej Akademii Postrzegania Pozazmysłowego uczymy widzenia pozazmysłowego poprzez zabawę, czyli jak sama nazwa wskazuje - widzenia bez użycia wzroku i innych zmysłów, takich jak dotyk czy słuch. Polega to na wykonywaniu różnych ćwiczeń i zabaw z zasłoniętymi oczami, np. zbieranie klocków, nazywanie kolorów, a nawet jazda na rowerze, ale niesie za sobą o wiele poważniejsze konsekwencje. Postrzeganiem pozazmysłowym cechują się szczególnie dzieci sensytywne – jest ich mnóstwo i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Skalę i możliwości Postrzegania Pozazmysłowego udało nam się pokazać 12 października 2024 r. podczas Dnia Dziecka Remidium, ale na ten temat już powstał artykuł, a w naszych mediach jest wiele relacji z tego wspaniałego dnia.

postrzeganie pozazmysłowe
postrzeganie pozazmysłowe
Źródło zdjęć: © ipolska24.pl

Fundacja Remidium działa od 17 maja 2023 r. i cały czas się rozwija. Na początku tego roku uruchomiliśmy zdalny kurs na Instruktorów Postrzegania Pozazmysłowego PAPP (Polskiej Akademii Postrzegania Pozazmysłowego). Celem kursu jest pozyskanie jak największej liczby Instruktorów Certyfikowanych, którzy podejmą się aktywnej pracy z dziećmi i pomogą im rozwijać ich zdolności – bo 100% dzieci je posiada i można to w łatwy sposób zweryfikować. Obecnie w takcie szkolenia jest ponad 370 osób, a ponad 30 z nich posiada już Certyfikat. By wykazać jak prężnie działają nasi najbardziej zaangażowani instruktorzy należy wspomnieć o kilku rzeczach. Część Instruktorów pracuje z dziećmi samodzielnie – na zajęciach indywidualnych lub grupowych, zdalnie lub stacjonarnie i może w ten sposób zarabiać. Nie jest to nic złego, bo tak samo działają np. korepetycje z matematyki, tylko tutaj temat jest zdecydowanie bardziej znaczący. Postrzeganie pozazmysłowe może pochłaniać czas, wysiłek i środki, więc traktowanie tego jako zarobek dodatkowy to niezły pomysł.

Jak wspomnieliśmy wcześniej , 12 października 2024 odbyła się pierwsza w Polsce impreza pt. Dzień Dziecka z Postrzeganiem Pozazmysłowym, podczas której nasi Certyfikowani Instruktorzy pracowali przy dziewięciu stanowiskach z dziećmi od 3 do 17 roku życia – łącznie 55 dzieci. Pierwsze przedszkole w Polsce – Niepubliczne przedszkole KOALA w Kokotowie pod Krakowem – wprowadziło u siebie zajęcia z postrzegania pozazmysłowego. W jego ślady poszło prywatne przedszkole w woj. Mazowieckim, które współpracuje z konsultantką – Instruktorką PP. Tutaj należy zaznaczyć, że praca z dziećmi polega tylko i wyłącznie na zabawie, więc jest to idealnym rozwiązaniem dla placówek edukacyjnych. Akademia opracowała ponad 170 ćwiczeń z różnych płaszczyzn, które pomagają rozwijać Postrzeganie Pozazmysłowe u dzieci dając im przy tym dużo radości i satysfakcji. Ćwiczenia z zakresu kaligrafii, matematyki, czytania i pisania można bez problemu połączyć z podstawą programową. Tym samym pokazujemy, że system edukacji wymaga diametralnych zmian, które należy wprowadzić jak najszybciej.

Postrzeganie pozazmysłowe niesie za sobą wiele korzyści. Należy pamiętać, że dzieci też będą kiedyś dorosłe, a ich naturalne talenty będą miały ogromną wartość np. podczas rekrutacji do pracy, w kontaktach biznesowych czy nawet w kwestiach zdrowotnych. Tak naprawdę to od nich zależy jak będzie wyglądała przyszłość nas wszystkich.

Za granicą temat PP jest zdecydowanie bardziej popularny i naszym zadaniem, jako dorosłych, jest zmienić to w Polsce. Dlatego też uruchomiliśmy kurs dla instruktorów, którzy mogą przyczynić się na ogromną skalę do tego, by odmienić życie dzieci i nas wszystkich. Wystarczy być osobą otwartą. Mimo tego, że najbardziej zależy nam na rozwoju PP u dzieci, to nie narzucamy kursantom jaką drogę mają obrać po ukończeniu kursu – w zasadzie nie muszą żadnej. Zdobytą wiedzę można oczywiście wykorzystać tylko do poszerzenia własnej. Niektórzy chcą wykorzystać ją w celach zawodowych, inni pragną zająć się uzdrawianiem, a jeszcze inni pracą z dziećmi "problematycznymi". Możliwości jest mnóstwo. W trakcie szkolenia mamy prawników, lekarzy, kosmetyczki, nauczycieli, pedagogów, osoby prowadzące własny biznes i wiele innych. Nie ma ograniczeń. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy się do tego nadaje. Wystarczy sięgnąć pamięcią do dzieciństwa i przez moment zastanowić się jakie "przygody" nas spotykały, czy jesteśmy sensytywni, czy kierujemy się intuicją, chociażby w biznesie. I tutaj pojawia się jasna odpowiedź. Nawet jeśli nie możesz sobie przypomnieć nic takiego – a jesteś otwarty bądź otwarta – to jest dla Ciebie. Jeśli kochasz dzieci i chcesz im pomóc – to też jest dla Ciebie. Jeśli masz dosyć "systemowego" funkcjonowania – tym bardziej to jest dla Ciebie.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy od razu ma jasność co będzie chciał zrobić ze zdobytą wiedzą. Z tego powodu Prezes Fundacji Natali Reisner postanowiła zrobić konferencję pt. "Przyszłość i rozwój Postrzegania Pozazmysłowego w Polsce", która oprócz zjednoczenia Instruktorów, miała na celu pomóc zrozumieć jakie są możliwości rozwoju PP i co one nam dadzą. Mówiąc "nam", nie mamy na myśli tylko instruktorów, ale nas wszystkich – Polaków oraz Polonię mieszkającej za granicą. 13 i 14 grudnia 2024 roku była możliwość spotkania się z Prezes Fundacji oraz Michałem, wielu dobrze znanym z filmików poruszających ważne tematy związane ze skutkami postrzegania pozazmysłowego, którzy opowiedzieli jakie zmiany nadchodzą i jak "zwykły szary człowiek" może się do nich przyczynić. Wymieniliśmy się wiedzą i pomysłami, omówiliśmy plan działania na 2025 rok i zmotywowaliśmy się do aktywnego udziału w promocji postrzegania pozazmysłowego.

Do 24 grudnia obowiązuje specjalna Oferta świąteczna dla nowych kursantów. Jest to najlepsza okazja, by się za to zabrać.

Ze względu na sukces pierwszej edycji Dnia Dziecka z Postrzeganiem Pozazmysłowym 1 lutego 2025 tuż pod Poznaniem organizujemy drugą edycję dla 40-stu dzieci, tym razem w nowej formule przypisując dzieci do konkretnych instruktorów i umożliwiając zdobywanie certyfikatów. Jest to idealna okazja dla rodziców na uruchomienie swojego dziecka i zmienienie mu życia.

Celem Fundacji jest poszerzenie świadomości ludzi, wprowadzenie znaczących zmian w funkcjonowaniu naszego kraju, pomoc dzieciom z problemami, zaburzeniami, a także osobom (w tym dzieciom) niewidomym lub słabowidzącym. Dla większości czytelników temat PP jest zapewne obcy, dlatego zachęcamy do odwiedzenia mediów społecznościowych Świat Działa Inaczej na Facebooku i Instagramie, a także naszej strony internetowej. Cel fundacji pokrywa się z celami wielu z Was, a my tylko pokazujemy nową, najbardziej skuteczną drogę, by to osiągnąć i absolutnie nie należy się jej obawiać.

Wybrane dla Ciebie
CrossFit dla każdego!
Redakcja iPolska24