Polscy siatkarze ponieśli drugą porażkę w Lidze Narodów.

Brazylia pokonała Polskę w trzech setach w hitowym starciu 9. kolejki Ligi Narodów siatkarzy. Było to starcie dwóch najlepszych zespołów tegorocznych rozgrywek. Przed piątkowym (11 czerwca) spotkaniem obie ekipy miały na koncie po 21 punktów.

Na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwony schodzili przy prowadzeniu 8:7. Później jednak inicjatywę przejęli „Canarinhos”, którzy zaczęli seryjnie zdobywać punkty i ostatecznie wygrali pierwszego seta do 17. Druga parta była bardziej wyrównana. Gra toczyła się na przewagi, Brazylijczycy okazali się lepsi w stosunku 28:26. Trzeci set toczył się pod dyktando ekipy z Ameryki Południowej, która wygrała go do 19. Drużynę Vitala Heynena czeka jeszcze sześć spotkań w fazie grupowej tegorocznej Ligi Narodów. W przyszłym tygodniu Polacy zmierzą się kolejno z Kanadą (15 czerwca), Japonią (16 czerwca) i Niemcami (17 czerwca).