Pieszy potrącony przez wyprzedzające auto. Za kierownicą zastępca komendanta radomskiej policji

Pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu potrącił pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło, gdy w drodze na służbę mężczyzna wyprzedzał inny pojazd. Uderzył wówczas w 37-latka idącego lewą stroną jezdni. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 6.35 na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gminie Kowala. – Kierujący bmw 48-letni mężczyzna jechał w kierunku Radomia. W trakcie wyprzedzania pojazdu potrącił idącego lewą stroną drogi pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do radomskiego szpitala – informuje podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Jak dodaje, zarówno kierujący, jak i pieszy byli trzeźwi.

– Kierującym pojazdem był pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu, który jechał na służbę. Ze względu na to, że to funkcjonariusz policji, czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora – zaznacza policjantka.

Komenda wojewódzka zamierza także – niezależnie od postępowania w sprawie potrącenia – prowadzić czynności wyjaśniające. Kucharska zaznacza, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny bmw ze względu na uszkodzenia pojazdu. Nie zatrzymali natomiast prawa jazdy kierującego. – Prawo jazdy można zatrzymać fakultatywnie, nie jest to obligatoryjne. Zadecydował o tym prokurator będący na miejscu zdarzenia. To nie jest decyzja policji – zaznacza podinsp. Kucharska.