Odzyskali skradziony samochód i zatrzymali paserów

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mogą pochwalić się znaczącym sukcesem. Funkcjonariusze odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Ford Kuga oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. W trakcie akcji zabezpieczono również części pochodzące z innych skradzionych pojazdów.

Samochód Ford Kuga został skradziony 17 maja na terenie Niemiec. Dzięki skutecznym działaniom poznańskiej policji, już 28 maja pojazd udało się odnaleźć na terenie powiatu poznańskiego. Policjanci przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania podejrzanych oraz w ich garażach, gdzie odkryli części samochodowe pochodzące z co najmniej dziewięciu innych skradzionych pojazdów z Niemiec oraz Irlandii.

W akcji uczestniczyli także eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu, którzy zajmują się analizą mechanoskopijną. Podczas badań zabezpieczonych części odkryto fragmenty samochodu BMW, który okazał się być jeszcze niezgłoszonym jako skradziony przez niemieckie władze.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 33 i 36 lat, zostali objęci policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tysięcy złotych. Postawiono im zarzuty paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.