17-latek znęcał się nad matką i babcią

Raciborscy policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę przemocy domowej, który przez kilka miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz babcią.

W wyniku interwencji okazało się, że młody mężczyzna nie tylko poniżał, ale również groził śmiercią swojej matce. Na wniosek śledczych sąd w Raciborzu tymczasowo aresztował agresora na dwa miesiące.

Na początku czerwca sytuacja eskalowała, gdy babcia chłopaka zadzwoniła na numer alarmowy, zgłaszając, że w domu jej córki doszło do awantury. 17-latek miał grozić matce nożem, zapowiadając, że ją zabije. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji, który zastał przerażoną kobietę oraz jej agresywnego syna. Mundurowi zatrzymali pobudzonego nastolatka, który wcześniej wszczął awanturę, uderzając i grożąc matce nożem. Chłopak został przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 17-latkowi zarzutów. Wczoraj sąd w Raciborzu przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując wobec młodego mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad innymi osobami. Jeśli jednak sprawca znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat więzienia.