Odpowie za znieważenie zwłok noworodka.

Zarzut znieważenia zwłok usłyszała 28-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego, która porzuciła ciało dziecka w sortowni śmieci. W zależności od wyników sekcji zwłok, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

W czwartek (11.04.2024 r.) po godz. 15:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie został powiadomiony o tym, że na sortowni odpadów w Działdowie, pracownica znalazła ciało noworodka. Skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził informację. Wezwano służby medyczne, prokuratora oraz grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. Ciało noworodka zostało zabezpieczone, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Policjanci prowadzili pod nadzorem prokuratora szeroko zakrojone działania, których celem było ustalenie matki dziecka. W tych działaniach funkcjonariusze byli wspierani przez pracowników ośrodków pomocy społecznej. W piątek (12.04.2024 r.) policjanci dotarli do kobiety, to 28-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec matki dziecka policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. 28-latka usłyszała zarzut znieważenia zwłok noworodka. W zależności od wyników sekcji zwłok, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.