Naukowiec z SGH o koncesji dla TVN24: Od 18 miesięcy KRRiT działa nielegalnie, nie dopełniając obowiązków.

Brak decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN24 to ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nielegalne działanie polegające na niedopełnieniu obowiązków – ocenił na posiedzeniu sejmowej komisji Tomasz Siemiątkowski, kierownik katedry prawa gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Ekspert zwrócił uwagę na przewlekłość postępowania koncesyjnego, choć wniosek o przedłużenie koncesji Discovery złożyło przed osiemnastoma miesiącami. Odniósł się także do forsowanej przez PiS w sejmie i odrzuconej przez senat ustawy zwanej “lex anty-TVN” mającej de facto zmusić Discovery do sprzedaży TVN. Ustawa najprawdopodobniej nie wejdzie w życie, ponieważ również prezydent zapowiedział, że ją zawetuje.

Tomasz Siemiątkowski ocenił, że zwłokę ze strony KRRiT można by tłumaczyć oczekiwaniem na ustawę “lex anty-TVN”, by w oparciu o nią odrzucić wniosek o koncesję. Jak Rada zachowa się, gdy ustawy nie będzie? – Dzisiaj fundamentalne pytanie brzmi: co uczynić, aby Krajowa Rada podjęła jakąkolwiek decyzję – zastanawiał się ekspert.