Napad na samochód z pieniędzmi należącymi do rodziny Lionela Messiego

W Rosario, rodzinnym mieście słynnego piłkarza Lionela Messiego, doszło do napadu na samochód przewożący pieniądze należące do rodziny jego żony, Antonelli Roccuzzo. Dwóch uzbrojonych napastników zaatakowało pojazd, kradnąc 8 milionów peso (około 21,5 tysiąca dolarów).

Napastnicy, uzbrojeni w broń palną, wybili szyby w samochodzie i zagrozili pracownikom supermarketu należącego do teściów Messiego. Po zabraniu dwóch toreb z pieniędzmi, które miały być przetransportowane do banku, sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, oddając strzały.

Śledztwo Policji

Policja w Rosario, prowadząca dochodzenie, współpracuje z prywatną firmą ochroniarską odpowiedzialną za transport pieniędzy. Komisarz Diego Santamaria poinformował o trwającej analizie monitoringu, pobieraniu odcisków palców oraz przesłuchaniach, mających na celu ustalenie sprawców i osób wtajemniczonych w transfer pieniędzy.

Rosario – Miejsce Zwiększonej Przestępczości

Rosario, trzecie co do wielkości miasto w Argentynie, w ostatnich latach stało się ośrodkiem handlu narkotykami, z wskaźnikiem zabójstw wynoszącym 22 na 100 tysięcy mieszkańców – cztery razy wyższym niż średnia krajowa.