Morawiecki: Jeśli nie uda się stworzyć tego rządu, chciałbym stanąć na czele zespołu pracy państwowej

Jeżeli się nie uda sformować rządu, chciałbym stanąć na czele zespołu pracy państwowej – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do pytania o swoją polityczną przyszłość. Przekazał, że w tym tygodniu wystosuje zaproszenia do rozmów do szefów innych formacji politycznych. Polityk wyraził też chęć spotkania się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz minister zdrowia Katarzyny Sójki był pytany o swoją polityczną przyszłość. – Jeżeli się nie uda sformować tego rządu, chciałbym stanąć na czele zespołu pracy państwowej – odpowiedział.

Wyjaśnił, że będzie to zespół, który będzie “patrzył bardzo mocno na ręce naszym wówczas oponentom politycznym, wszystkim, którzy będą tworzyli rząd”. – Z drugiej strony będzie rozwijał tę wizję, którą teraz pokazujemy i będzie koncentrował się na przyszłości tak, aby Polska jak najszybciej dogoniła poziom życia Zachodu, ale nie popełniła tych błędów, które Zachód popełnia – wyjaśnił. Przekazał, że częścią prac tego zespołu będzie “pokazywanie Polakom, czym grozi obecna reforma w Unii Europejskiej”.