Małżeński duet złodziei elektronicznych wpadł w ręce policji. Sprzedawali kradzione AGD w internecie

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Cyfrową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci z VI Komisariatu w Łodzi rozbili przestępczy duet. Zatrzymali 42-letnią kobietę i jej 41-letniego męża, którzy przez dłuższy czas okradali magazyn, w którym pracowała kobieta.

policjapolicja
Źródło zdjęć: © policja | redakcja ipolska24.pl

Kobieta wynosiła ze swojego miejsca pracy sprzęt elektroniczny i małe AGD, a jej mąż wystawiał skradzione przedmioty na sprzedaż w internecie. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Sprawa ruszyła dzięki nowej komórce w łódzkiej policji specjalizującej się w cyberprzestępczości. Szybko ustalono personalia podejrzanych, ich adres oraz szczegóły procederu.

Akcja zatrzymania odbyła się 18 czerwca 2026 roku. Jedna grupa policjantów zatrzymała kobietę bezpośrednio w magazynie, a druga – jej męża w tym samym czasie. Podczas przeszukania mieszkania małżeństwa funkcjonariusze odzyskali część skradzionego sprzętu.

Po przewiezieniu do komendy oboje usłyszeli zarzuty. Kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży, a mężczyźnie – paserstwa (sprzedaży rzeczy pochodzących z przestępstwa). Za te czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie