Luksusowe auta warte 1,7 mln zł odzyskane! Policja rozbiła schemat z leasingiem

Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną odzyskali na terenie Warszawy trzy luksusowe pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 miliona złotych.

policjapolicja
Źródło zdjęć: © policja

Sprawę zgłosił leasingodawca, który zauważył zaległości w spłacie rat. Po otrzymaniu zawiadomienia do akcji wkroczyli funkcjonariusze z piaseczyńskiej komendy oraz stołeczni specjaliści od przestępczości gospodarczej.

Dzięki sprawnym działaniom operacyjnym szybko ustalono miejsca, gdzie ukryto pojazdy. Po przeprowadzeniu oględzin Bentley oraz dwa Lamborghini zostały zwrócone firmie leasingowej.

Za przywłaszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

To kolejny przykład skutecznej pracy policji w walce z oszustwami leasingowymi. W ostatnich latach tego typu przestępstwa stały się niestety coraz popularniejsze.

Wybrane dla Ciebie