Losowanie 1/16 finału Ligi Europy: Feyenoord kontra Roma w rewanżu za finał

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par 1/16 finału Ligi Europy, które przyniosło kilka ekscytujących konfrontacji. Wśród nich najwięcej emocji budzi mecz Feyenoordu z AS Romą, będący rewanżem za ubiegłoroczny finał Ligi Konferencji Europy, gdzie Roma odniosła zwycięstwo.

Raków Częstochowa, reprezentujący Polskę, zakończył swoją przygodę w fazie grupowej, zajmując ostatnie miejsce w grupie z Atalantą Bergamo, Sportingiem i Sturmem Graz. Mimo to, polscy zawodnicy nadal będą obecni w rozgrywkach, dzięki Przemysławowi Frankowskiemu z RC Lens i Łukaszowi Łakomemu z Young Boys.

W 1/16 finału Ligi Europy zobaczymy również inne interesujące mecze, takie jak Milan przeciwko Rennes czy Lens w starciu z Freiburgiem. Young Boys zmierzy się ze Sportingiem, Benfica z Toulouse, Braga z Karabachem, Galatasaray zagra ze Spartą Praga, a Szachtar zmierzy się z Marsylią.

Wśród rozlosowanych par szczególną uwagę przyciąga starcie Feyenoordu z Romą, będące rewanżem za finał Ligi Konferencji Europy w 2022 roku, gdzie Rzymianie triumfowali dzięki bramce Nicolo Zaniolo.

Karabach Agdam, którego Raków wyeliminował wcześniej z Ligi Mistrzów, stanie w szranki z Bragą. Zespoły te będą musiały pokonać dystans ponad 6000 kilometrów, by zmierzyć się ze sobą.

Mecze 1/16 finału odbędą się w czwartki, 15 i 22 lutego. Natomiast finał Ligi Europy został zaplanowany na 22 maja 2024 roku w Dublinie. Te emocjonujące spotkania z pewnością dostarczą kibicom wielu niezapomnianych wrażeń i będą kolejnym rozdziałem w historii europejskich rozgrywek piłkarskich.