Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski

– Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski – powiedział w “Faktach po Faktach” wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) – który był w Kijowie na obchodach rocznicowych – mówił, że politycy zastanawiali się tam, “w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz”.

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga) oraz senator Bogdan Klich (Koalicja Obywatelska) mówili w “Faktach po Faktach” w TVN24 o pełnoskalowej rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę. W sobotę minęły dwa lata od jej wybuchu.

Politycy byli pytani między innymi o słowa premiera Donalda Tuska, który na czwartkowej konferencji mówił: – W tych dniach, tygodniach, ważą się losy Ukrainy, a także nasze losy. Sytuacja jest krytyczna. Zdaniem Kamińskiego “premier po prostu nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą”. – Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski – komentował wicemarszałek Senatu.

Według niego “dobrze, że polski premier mówi o tym, bo warto o tym przypominać”. – W tym kontekście musimy widzieć cały rząd problemów, które w związku z tą wojną przed Polską stoją – dodał Kamiński.

Senator przekonywał też, że “Polska dzięki nowemu rządowi odgrywa wreszcie bardzo aktywną rolę w Europie i pomaga temu, by Europa jeszcze bardziej zaangażowała się w pomoc także wojenną dla Ukrainy”.

Senator Bogdan Klich, który był w sobotę w Kijowie na uroczystościach rocznicowych jako przedstawiciel strony polskiej, mówił, że wśród Ukraińców jest “przede wszystkim bardzo dużo zatroskania o przyszłość ich ojczyzny”. – Trudno się temu dziwić – przyznał. Wyjaśniał, że ze względu na “dramat narodu ukraińskiego”, sobotnie obchody to był “poważny moment, w którym zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz”.