KRRiT przedłużyła polską koncesję dla TVN24.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24 – poinformowała w środę (22.09) wieczorem rzecznika Rady Teresa Brykczyńska. Zaznaczyła, że przed głosowaniem Rada podjęła uchwałę. Stacja czekała na przedłużenie koncesji ponad półtora roku.

Wniosek o przedłużenie koncesji trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym 2020 roku. W środę ponownie zebrała się Rada. Posiedzenie rozpoczęło się po godzinie 11. Po godzinie 19 Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, poinformowała, że KRRIT zakończyła postępowanie w sprawie rekoncesji dla programu TVN24. Dodała, że w głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów.

– Cztery głosy były za przyznaniem koncesji, jeden głos przeciwko – przekazała Brykczyńska.

Wcześniej mówiła, że przed głosowaniem “Krajowa Rada wypracowała projekt uchwały, która została jednogłośnie przyjęta. Ta uchwała jest efektem wielomiesięcznym analiz przeprowadzonych w ramach postępowania koncesyjnego dla programu informacyjnego TVN24. Uchwała o numerze 230/2021 jest uchwałą w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizji w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.