Kradł paliwo z cysterny paliwowej – “wpadł” na gorącym uczynku

Na stacji kolejowej w Zawadówce doszło do ujęcia 59-letniego mężczyzny, który kradł paliwo z cysterny kolejowej. Dzięki współpracy inspektora z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei i dyżurnego chełmskiej jednostki SOK, złodziej został złapany na gorącym uczynku.

 

Zdarzenie miało miejsce w środę, około godziny 19:00, gdy dyżurny SOK z Chełma otrzymał informację o kradzieży. Na miejscu zdarzenia szybko pojawił się patrol Straży Ochrony Kolei, który zauważył mężczyznę przy cysternie, trzymającego w rękach wiaderka.

Sprawca, widząc nadjeżdżający patrol, podjął próbę ucieczki, ale został szybko zatrzymany po krótkim pościgu. Jak się okazało, złodziej zdążył spuścić z cysterny około 115 litrów oleju napędowego, które przenosił do plastikowych pojemników ukrytych w pobliskim lesie. Podczas zatrzymania przyznał się do kradzieży.

Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanego.