Katastrofa na obwodnicy Trójmiasta. Tragiczne zderzenie ciężarówek

W dramatycznych okolicznościach na Obwodnicy Trójmiasta doszło do groźnego wypadku, w którym uczestniczyły trzy ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w południe, na wysokości węzła Gdańsk Karczemki, na pasie prowadzącym w kierunku Łodzi.

Jedna z ciężarówek uderzyła z dużą siłą w pustą naczepę innego pojazdu, co spowodowało znaczne uszkodzenia kabiny. Kierowca tego pojazdu został zakleszczony w zdeformowanej kabinie, a jego życie zawisło na włosku. Na szczęście, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, mężczyzna został wydobyty przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Poszkodowany kierowca był przytomny podczas akcji ratunkowej i natychmiast został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który zabrał go do najbliższego szpitala. Jego stan jest stabilny, jednakże wymaga dalszej obserwacji i leczenia.

Obecnie trwają intensywne działania służb mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn tego niebezpiecznego zdarzenia. Policja prowadzi szczegółowe śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do tej katastrofy.

Tymczasem, na trasie w kierunku Łodzi wprowadzono tymczasowe utrudnienia ruchu. Kierowcy podróżujący tą trasą mogą spodziewać się opóźnień i są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu miejsca wypadku oraz stosowanie się do tymczasowych znaków drogowych.