Jerzy Brzęczek: Awans nie oznacza, że do kolejnych spotkań podejdziemy z innym nastawieniem

Reprezentacja Polski pokonała Macedonię Północną 2:0 w meczu el. ME. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli zmiennicy. W 74. minucie meczu na placu gry pojawił się Przemysław Frankowski, który kilka sekund później wyprowadził Polaków na prowadzenie. W 80. minucie spotkania wynik na 2:0 podwyższył Arkadiusz Milik. Po ośmiu kolejkach reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy G. Dzięki ośmiopunktowej przewadze nad trzecią Macedonią Północną podopieczni Jerzego Brzęczka już teraz zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Pozostały dwa mecze w tych eliminacjach, które będą dla nas bardzo ważne. To, że dzisiaj zapewniliśmy sobie awans nie oznacza, że do kolejnych spotkań podejdziemy z innym nastawieniem. Wręcz przeciwnie. To będzie okazja do sprawdzenia naszej odporności i naszego nastawienia w momencie, kiedy mamy zapewniony udział w mistrzostwach Europy. Dzisiaj za wcześniej, żeby mówić na temat ewentualnych zmian czy roszad. Najpierw musimy nacieszyć się tym dzisiejszym spotkaniem. Bez dwóch zdań naszym celem jest to, żeby być w koszyku pierwszym