Futbol wrócił do Aleppo po 9 latach. Na odbudowanym stadionie rozegrano mecz piłkarski z udziałem kibiców

W piątek (6.11) na stadionie Al-Hamadaniah pierwszy od ponad 9 lat rozegrano mecz ligi syryjskiej pomiędzy drużynami Al-Ittihad i Al-Hurriya. Obiekt ten został zniszczony w czasie długoletniej wojny w Syrii, która rozpoczęła się w 2011 roku podczas Arabskiej Wiosny Ludów.

Stadion al-Hamadaniah został przystosowany do rozgrywania meczów ligowych po zwycięstwie Syryjskiej Armii Arabskiej nad terroryzmem i przywróceniu życia sportowego w prowincji Aleppo. Cieszymy się dzisiaj jednością narodową, dzięki temu meczowi w lidze syryjskie pomiędzy klubami Al-Ittihad i Al-Hurriya. Stadion został wyposażony w pomieszczenia dla mediów oraz stanowiska nadawcze dla radia i telewizji. Stadion i towarzysząca mu infrastruktura są bardzo dobrze wyposażone. Po dziewięciu latach od jego zamknięcia stadion został ponownie przystosowany do rozegrania meczów. To pierwsze spotkanie syryjskiej zawodowej ligi piłkarskiej

– powiedział Saad Karkanawi, menadżer stadionu i kompleksu sportowego Sports City
Po 10 latach przerwy znowu jestem na stadionie i mam nadzieję, że zobaczę piękny mecz między klubami Al-Ittihad i Al-Hurriya. Liczę na to, że życie wróci do miasta Aleppo, tak jak wróciło na stadion al-Hamadaniah – rzekł kibic Sibi Kassar.