Dramat w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. 19-latek z nożem zaatakował pacjentów i personel

W czwartek wieczorem w jednym ze szpitali w Jastrzębiu-Zdroju doszło do dramatycznego zdarzenia. 19-letni mężczyzna zaatakował nożem pacjentów oraz personel medyczny.

policjapolicja
Źródło zdjęć: © policja

Napastnik wszedł na teren placówki, a następnie przeszedł na jeden z oddziałów, gdzie zaatakował przebywające tam osoby. W wyniku ataku ranne zostały dwie pacjentki, lekarz oraz pielęgniarka. Jedna z poszkodowanych pacjentek jest w stanie ciężkim – przeszła operację. Pozostałe osoby są w stanie stabilnym.

Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji personelu medycznego, który ruszył z pomocą poszkodowanym, oraz szybkiej interwencji policji, 19-latek został obezwładniony i zatrzymany zaledwie kilka minut po zgłoszeniu.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, jednak test na obecność narkotyków dał wynik pozytywny. Zatrzymanemu pobrano krew do dalszych badań.

Dziś 19-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. Grożą mu poważne zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

To kolejny przypadek agresji wobec personelu medycznego. Policja i dyrekcja szpitala podkreślają, że dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć jeszcze większej tragedii.

Wybrane dla Ciebie