Czy lepiej auto oddać na skup czy sprzedać na części? – Orły Recyklingu

Wieloletnie auta, które ewidentnie nadszarpnął ząb czasu nie zawsze nadają się do dalszej odsprzedaży kolejnemu właścicielowi. Samochód niewątpliwie trzeba poddać jakiejś formie recyklingu. W Warszawie czy Bydgoszczy. Czy bardziej opłacalny jest tradycyjny skup, połączony ze złomowiskiem czy sprzedaż auta na części?

Sprzedaż auta na części

Sprzedanie poszczególnych części auta nie jest wcale tak proste, jak by mogło nam się wydawać. Czeka nas żmudna rozbiórka samochodu, wydzielenie elementów oraz cały proces sprzedaży. Pół biedy, jeśli sami jesteśmy majsterkowiczami i potrafimy zrobić to wszystko, ale niekiedy potrzebna będzie kosztowna pomoc. Taka forma pozbycia się niepotrzebnych czterech kółek będzie bardzo długotrwała. Zanim zobaczymy pierwsze zyski, kolejne części pozostawione w garażu będą już tracić na wartości. 

Co zyskasz udając się do punktu złomowania pojazdów Kielcach

Największą zaletą tej metody jest szybkie pozbycie się kłopotliwego przedmiotu o dużych gabarytach z naszego garażu. Do tego zyskujemy pieniądze od razu, od ręki, najczęściej w formie gotówki. Ucieka nam również problem wyrzucenia pojedynczych części auta, które nie nadawałyby się do sprzedaży wysyłkowej. Niejednokrotnie punkty złomowania pojazdów oferują, że przyjadą po Twój samochód wprost pod Twoje drzwi. Równie ważna w całej procedurze jest także kwestia formalności. W skupie aut chętnie pomogą w wyrejestrowaniu samochodu oraz udokumentują fakt jego złomowania. Unikamy wówczas nieścisłości przed Urzędem Skarbowym.

Punkt złomowania pojazdów – jak wybrać?

Tak samo jak przy zakupie RTV/AGD, tak i tu liczy się jakość. Jak ją tylko w tym przypadku dookreślić? Kierujmy się opiniami poprzednich klientów, które z łatwością znajdziesz w Internecie. Nie musisz jednak przeczesywać ręcznie najpopularniejszych portali z komentarzami, by dowiedzieć się kto jest najlepszy w branży. Skorzystaj ze źródła, które oferuje najbardziej wymierne porównanie firm – rankingu Orłów Recyklingu. Plebiscyt uwzględnia oceny internautów m.in. z TripAdvisor, Ceneo, Facebook, Google Maps oraz wielu innych. Lista odświeżana jest co roku, aby zawsze znaleźć zakład, najlepiej operujący odpadami, poddając je recyklingowi.

Plebiscyt Orły – dlaczego najlepszy?

Plebiscyt bierze pod uwagę opinie klientów, czyli najliczniejszej grupy do wyrażania opinii. Uzyskanie tytułu laureata nie jest proste. Należy uzyskać średnią ocen ze wszystkich stron internetowych, dostępnych na dzień skanowania, równą lub większą od 8 punktów (gdzie najwyższą notą jest dziesiątka). Po dodaniu danych firmy na stronę Orłów, następuje batalia o pierwsze trzy miejsca w mieście/powiecie lub w całej Polsce. Tylko przedsiębiorstwa z najwyższą notą, wyliczoną z największej ilości unikalnych ocen staje na podium. Firmy, biorące udział w plebiscycie Orły muszą wykazać, że ich poziom wyróżnia się na tle konkurencji, pokazując to w codziennym działaniu przed swoimi klientami. Konkurs organizowany jest w 58 branżach, by każdy przedsiębiorca mógł pokazać, że jest najlepszym w swojej kategorii.